Home

červ zárodek Lenost ljusstake järnsmide auktion signatur e přenos Odečíst Graf

LJUSSTAKE, järnsmide, 1700/1800-tal. - Bukowskis

Butik Mängta - möbler dekorationsmålning luffarslöjd ljusstakar inredning  smide textil lyktor bad choklad te-

Ljusstake - Skansen / DigitaltMuseum

KANDELABER, smide, 1900-talets andra del

LJUSSTAKE, 3-armad, smide, 1900 tal. Belysning & Lampor - Ljusstakar -  Auctionet

KANDELABRAR ett par smide signerade tidigt 1900-tal. - Bukowskis

LJUSSTAKE, smidesjärn, södra Sverige, 1700-/1800-tal. - Bukowskis

Ljusstake | Barnebys
Ljusstake | Barnebys

Ljusstake, smide 1700-tal | Ljusstakar, Smide, Järn

Ljusstake | Europeana
Ljusstake | Europeana

LJUSSTAKAR 1 par smide Skåne 1900 tal. Belysning & Lampor - Ljusstakar -  Auctionet

A Swedish 18th/19th century wrought-iron two-light candlestick. - Bukowskis

Regionmuseet Skåne · KrM 1041 - Ljusstake

Ljusstakar smide - Stockholms Auktionsverk

LJUSSTAKE, smide, södra Sverige, 1700-tal. - Bukowskis

LJUSSTAKAR, 2 stycken, smide. Belysning & Lampor - Ljusstakar - Auctionet

LJUSSTAKE trearmad i smide, Skåne, 1900-tal. Silver & Metall - Övriga  metallföremål - Auctionet

Rare Scroll Foot Tripod Rushlight Nip

Auction - Decorative sale 5 March 2019 at 05.03.2019 - LotSearch

Blm 10450 364 - Ljusstake - Blekinge museums samlingsdatabas

A Swedish 18th century wrought-iron two-light candlestick. - Bukowskis

Ljusstake smide - Stockholms Auktionsverk

Se produkter som liknar Ljusstake smide svenskt hantv.. på Tradera  (522820622)

OMNIA - Ljusstakar
OMNIA - Ljusstakar

FORGLIGHT CANDLES, circa 1900. Lighting & Lamps - Candlesticks - Auctionet